Clouduck Hosting

0.00/5.00 - based on 0 reviews
Write a review
Please Login or Signup to write a review

Clouduck Review: Pros and Cons of clouduck.com.tr

Clouduck hosting, 2019 yılından bu yana alan adı, web hosting, bulut sunucu ve veri merkezi çözümleri sağlamaktadır. Kuruluşundan bu yana yüksek performans ve üstün güvenliği en uygun fiyata sunmayı hedeflemektedir. 10 yılı aşkın deneyimi ve dinamik teknik kadrosu ile 7/24 daimi çözümler sunmaktadır. Yatırımlarını ve fiyat politikalarını kaliteden ödün vermeden en optimum şekilde sağlayan Clouduck.com.tr, yedekli network ve sunucu altyapısı ile olası kriz ve istenmeyen durumlara son derece hazırlıklı durumdadır.  Olağan üstü kriz durumları için birden fazla eylem planına sahip olan Clouduck.com.tr, müşterilerine kesintisiz en iyi hizmeti sunmaktadır. Müşterimizin öncelikle güvenliğini sağlamak için tüm sunucularımız raid 50 mimarisine göre yapılandırıldı. Her sunucularımızın fiziksel olarak donanımlarının yedeği olmak ile beraber her sunucu günlük olarak yedeklenmektedir.

Compare clouduck web hosting pricing and all its other features from all it's different plans, for more info. about clouduck.com.tr plans please check below list of our affordable prices list.

Shared Hosting starting at $0.14

Domains : 1 Disk Space : 1024 MB Bandwidth : Unlimited Control Panel : Yes Money-back Guarantee : 30 Days


VPS Hosting starting at $1.26


Cloud Hosting starting at $2.46


Dedicated Servers starting at $13.41


Reseller Hosting starting at $1.93Embed Badge

Add to your site

Clouduck Hosting

Clouduck Hosting Description is not available. If you are the real owner, please claim this company to add your own description.

Contact


Email Not Found
Phone Not Found
Adatepe, 3/18. Sk. No:2G, 35370 Buca/İzmir

Note: claim ownership to update email & phone

About Hostingfoxy

HostingFoxy is a web hosting review platform which is built on transparency. We have listed top Web hosting companies on the basis of existing customer feedback.